Magie v ponožkách

Audio zde: Magie

Nebo na Youtube.

Původní záměr tohoto článku byl popis čtyřdenního kurzu The Inner Game Fundamentals and Tools, který jsem koncem června vedl ještě s jedním kolegou v Miláně. Nakonec jsem se ale rozhodl, že Vám jen doporučím ho absolvovat až bude v Praze, případně jinde v Evropě, protože je fakt super (musím se trochu pochlubit:-)) a místo toho se podělím o osobní historku.

Ve zmíněném kurzu je mimo jiné kapitola o tom, co jako dospělí obdivujeme u malých dětí a kam se tyto vlastnosti poděly. Když jsme sbírali názory účastníků, tak kromě vlastností jako je spontánnost, zvídavost, tvořivost, autenticita, atd. zaznělo, že se nám líbí jak dětí věří v magii a kouzla. Pak jsme se bavili o tom, které vlastnosti bychom v sobě rádi znovu “probudili”. Položku magie jsme přeskočili, možná s nevyslovenou úvahou, že kouzla dospělák k ničemu nepotřebuje, možná s přesvědčením, že “kouzla přece neexistují”.

Ovšem následující příhoda mi dala materiál k přemýšlení:-)

Celé to začalo ráno před odjezdem do Itálie. Hodně jsem spěchal a omylem jsem si zabalil jen dva páry ponožek. Když jsem si toho pak na hotelu všiml, tak jsem si říkal, nevadí, město módy, ponožky určitě koupím kdekoli. Ovšem jak byl kurz intenzivní tak jsem na to buď zapomněl, a nebo bylo pozdě a obchody už byly zavřeny. Pár dní jsem to řešil praním dovezených dvou párů, nebo i tak, že jsem byl, vzhledem k horku, v tréninkové místnosti bos. Předposlední den kurzu jsem si říkal:“poslední den bude slavnostní už by to fakt chtělo čisté a pěkné ponožky, dnes odpoledne už musím na ty nákupy“. Den se překvapivě :-), opět protáhl a navíc účastníci zorganizovali brzkou slavnostní večeři, na kterou jsme se přesunuli přímo z učebny. Takže sedím u stolu s dalšími dvaceti osmi lidmi, v teniskách naboso a přemýšlím jak tuto ponožkovou krizi vyřešit. Uklidňoval jsem se myšlenkou, že to nějak dopadne (že by nevědomá víra v kouzlo?:-)), nebo že si v noci zase vyperu.

A pak se to stalo. Mezi účastníky z celé Evropy byl Oleg z Moskvy a vzhledem probíhajícímu mistrovství světa byla samozřejmě řeč o fotbale. No a Oleg jen tak mezi řečí říká: „Abych nezapomněl, já vám lektorům, vlastně přivezl fotbalové dárky. A předal kolegovi kšiltovku s logem FIFA 2018 a mně, co myslíte:-)? Krásné FIFA ponožky! Druhý den ráno jsem byl tedy plně vybaven a navíc perfektně sladěn s aktuální náladou mezi účastníky (fotbal byl totiž náplní snad všech přestávek).

Magie v přímém přenosu!
Nebo ať mi někdo spočítá pravděpodobnost, že Vám jako lektorovi přiveze účastník kurzu ponožky a to zrovna v situaci, když jste vyrazili na týdenní pobyt jen se dvěma páry a na poslední den je fakt potřebujete…