Večerní škola koučinku

Jsem hrdý na to, že jsem žákem zakladatelů moderního koučinku, Timothy Gallweye a Johna Whitmora. Jejich know-how využívám ve všech svých programech i v praxi kouče a opakovaně se mi potvrzuje, že tyto geniálně jednoduché základy, pokud jsou správně používány, perfektně fungují.

Koučování se věnuji téměř čtvrtstoletí a když jsem si říkal co by mne bavilo dělat další čtvrtstoletí a v čem jsem zároveň dobrý (alespoň stovky účastníků mých programů to říkají :-)), tak jsem si uvědomil, že mne opravdu baví provázet zájemce o koučink těmito základy. Zároveň stále považuji za své poslání šíření myšlenek koučinku a zpřístupnění tohoto know-how mnohem širší skupině uživatelů, než je tomu dnes.

Takže jsem se rozhodl připravit program pro všechny, kteří musí přes den pracovat, případně mají jiné povinnosti (např. rodičovské) a na osobní rozvoj jim zbývá málo času i peněz.

Účastníkům nabízím metodiku, kterou s úspěchem využijí pro svůj vlastní rozvoj a pro učení se novým dovednostem a kterou mohou nekomerčně využívat pro základní pomoc druhým.

Účastníci, kteří poctivě absolvují celý cyklus, včetně domácí přípravy a procvičování, budou velmi kvalitně připraveni k pokračování v jakémkoli akreditovaném koučovacím výcviku. ICF a MŠMT akreditovaná škola pro kouče, Koučink Centrum, uznává tento program jako absolvování prvního třídenního modulu výcviku Akreditovaný profesionální kouč.

Aktuální termíny jsou vypsány v sekci “Akce”

Situace kolem COVIDu urychlila vytvoření varianty ONLINE. Dosavadní zkušenosti s virtuální učebnou ZOOM mne nadchly. ONLINE varianta je velmi efektivní, šetří čas, peníze i životní prostředí a z hlediska učení poskytuje vyšší komfort, než osobní setkávání. Navíc se takto mohou setkat účastníci z celé ČR. 

Kurz je akreditován MŠMT ČR v systému DVPP a lze jej hradit z šablon.

Reference účastníků Večerní školy koučinku ONLINE:

“Večerní škola koučinku ONLINE mi dala vše, co jsem pro svou práci talentové konzultantky potřebovala doplnit ke svému stávajícímu vzdělání. Chyběl mi teoretický základ, východiska a základní principy koučinku, pochopení jeho podstaty i kořenů, z nichž se zrodil. Postrádala jsem také znalosti, jak vést efektivně čistý koučovací rozhovor a jak klást otevřené otázky, které klienta dokonale nasměrují k vyřešení nějakého tématu, neboť, jak je známo – všechny odpovědi na otázky máme sami v sobě.
 
Jsem velmi šťastná, že jsem si vybrala právě Večerní školu koučinku Michala Ondráčka, která splnila všechny mé požadavky nad očekávání skvěle. Po absolvování několikaměsíčního kurzu jsem získala nejen  chybějící výchozí poznatky, ale naučila se také ovládat vedení strukturovaného koučovacího rozhovoru podle modelu GROW a pronikla do základů metody Inner Game a využití obojího v praxi.
 
Díky nácvikům koučovacích rozhovorů, vybavena spoustou technik a doplňujících nástrojů jsem získala nejen jistotu v tom, jak pracovat s klientem a spolehlivě ho navést, ale v mnoha ohledech pomohla i sama sobě s vlastními tématy. Setkala jsem se s mnoha inspirativními lidmi, kteří po dobu VŠK byli mými spolužáky a s nimiž jsme si vše společně trénovali.
 
Velmi děkuji Michalovi za veškeré užitečné zdroje a předané know-how, které sám čerpal přímo od zakladatelů moderního koučinku, ale také za jeho skromnost a vždy vstřícný přístup, který se ani nedá ocenit slovy – to se prostě musí zažít. Velice si toho vážím a pokud váháte, doporučuji jednoznačně vsadit na tuto kartu. Nečekají Vás žádné sliby, ale poctivá a hluboká práce na Vás samotných i Vašich dovednostech v rámci koučinku.
Ing. Kateřina Kučová, manažerka podpory podnikání a konzultantka talentů Ostrava
 

“Hodně jsem zvažovala, zda večerní online kurz budu zvládat dohromady s péčí o miminko. Ukázalo se, že “jít do toho” bylo skvělé rozhodnutí a hodně jsem se díky kurzu posunula jak v koučovacích dovednostech, tak v oblasti seberozvoje, kde jsem měla příležitost pracovat na vlastních tématech. Oceňovala jsem naprosto profesionální a zároveň lidský přístup Michala Ondráčka, a také si hodně užila čas se spolužáky při nácvikovém koučinku. Děkuji za tuto skvělou příležitost a zkušenost. Tereza M. (personalistka na rodičovské dovolené)

“Online kurz Večerní školy koučinku byl pro mě inspirací a motivací do mého dalšího rozvoje. Díky němu jsem si mohl vyzkoušet několik koučovacích nástrojů v akci přímo s dalšími účastníky kurzu. Michal svým výborným přístupem dokázal vytvořit ideální prostředí jak pro zlepšení celé skupiny tak i jednotlivců. Kurz bych rád doporučil všem manažerům, trenérům, učitelům a lektorům. Ukáže Vám nový pohled na rozvoj lidí okolo Vás.” Marek Maňas, fotbalový trenér, FK Mladá Boleslav

“Online škola koučinku pro mne byla velmi inspirativní. Pokud mohu být konkrétní, tak jsem uvítala:
– pestrou skupinku lidí, kterou bych jinak vůbec nepotkala,
– otevřenost a přímost vedení,
– využívám mnohé techniky (číselnou škálu hodnocení pocitů u svých pacientů, GROW model a hlavně podstatu „kritické proměnné” pro mne je to způsob, jak pacienta naprosto uvolnit, a tím mu umožnit soustředění na podstatné životní události…),
– sama pro sebe se stále učím pracovat „s pauzou”, nechávat prostor podřízeným.” MUDr. Ilona Ludvíková

Večerní škola koučinku je míněna jako prostor k vybudování pevných základů v oboru, který je stále nedoceněn a bohužel často nepochopen, nebo dokonce díky nesprávnému využití (možná spíše zneužití) až zatracován.

Pokud hledáte nápad na dárek, napište mi a vytvořím Vám Dárkový poukaz na míru, který můžete dostat v .pdf podobě, nebo vytištěný (je třeba počítat se zdržením na poště). Můžete svým blízkým zaplatit účast na libovolném počtu modulů, nebo celý kurz.

Příklad poukazu:

VSKLETAK0720

Leták programu ke stažení zde.

Pokud  jste si nevybrali, nebo máte zájem o Večerní školu koučinku pro uzavřenou skupinu (například v rámci jedné organizace), kontaktujte mne prosím přímo mailem nebo telefonicky.

Aktuality naleznete také na Fb ZDE