Večerní škola koučinku

Jsem hrdý na to, že jsem žákem zakladatelů moderního koučinku, Timothy Gallweye a Johna Whitmora. Jejich know-how využívám ve všech svých programech i v praxi kouče a opakovaně se mi potvrzuje, že tyto geniálně jednoduché základy, pokud jsou správně používány, perfektně fungují.

Koučování se věnuji téměř čtvrtstoletí a když jsem si říkal co by mne bavilo dělat další čtvrtstoletí a v čem jsem zároveň dobrý (alespoň stovky účastníků mých programů to říkají :-)), tak jsem si uvědomil, že mne opravdu baví provázet zájemce o koučink těmito základy. Zároveň stále považuji za své poslání šíření myšlenek koučinku a zpřístupnění tohoto know-how mnohem širší skupině uživatelů, než je tomu dnes.

Takže jsem se rozhodl připravit program pro všechny, kteří musí přes den pracovat, případně mají jiné povinnosti (např. rodičovské) a na osobní rozvoj jim zbývá málo času i peněz.

Účastníkům nabízím metodiku, kterou s úspěchem využijí pro svůj vlastní rozvoj a pro učení se novým dovednostem a kterou mohou nekomerčně využívat pro základní pomoc druhým.

Účastníci, kteří poctivě absolvují celý cyklus, včetně domácí přípravy a procvičování, budou velmi kvalitně připraveni k pokračování v jakémkoli akreditovaném koučovacím výcviku. ICF a MŠMT akreditovaná škola pro kouče, Koučink Centrum, uznává tento program jako absolvování prvního třídenního modulu výcviku Akreditovaný profesionální kouč.

Zatím probíhaly kurzy v Brně a Ostravě, začátkem července jsme uzavřeli první běh kurzu Večerní škola koučinku ONLINE a další termíny jsou již vypsány na léto a podzim 2020, viz“Akce”

Situace kolem COVIDu urychlila vytvoření varianty ONLINE. První skupina studentů již úspěšně absolvovala osm setkání ve virtuální učebně ZOOM a naše společné zkušenosti mne nadchly. ONLINE varianta je velmi efektivní, šetří čas, peníze i životní prostředí a z hlediska učení poskytuje vyšší komfort, než osobní setkávání. Navíc se takto mohou setkat účastníci z celé ČR. 

Reference z posledního běhu Večerní školy koučinku ONLINE:

“Online kurz Večerní školy koučinku byl pro mě inspirací a motivací do mého dalšího rozvoje. Díky němu jsem si mohl vyzkoušet několik koučovacích nástrojů v akci přímo s dalšími účastníky kurzu. Michal svým výborným přístupem dokázal vytvořit ideální prostředí jak pro zlepšení celé skupiny tak i jednotlivců. Kurz bych rád doporučil všem manažerům, trenérům, učitelům a lektorům. Ukáže Vám nový pohled na rozvoj lidí okolo Vás.” Marek Maňas, fotbalový trenér, FK Mladá Boleslav

“Online škola koučinku pro mne byla velmi inspirativní. Pokud mohu být konkrétní, tak jsem uvítala:
– pestrou skupinku lidí, kterou bych jinak vůbec nepotkala,
– otevřenost a přímost vedení,
– využívám mnohé techniky (číselnou škálu hodnocení pocitů u svých pacientů, GROW model a hlavně podstatu „kritické proměnné” pro mne je to způsob, jak pacienta naprosto uvolnit, a tím mu umožnit soustředění na podstatné životní události…),
– sama pro sebe se stále učím pracovat „s pauzou”, nechávat prostor podřízeným.” MUDr. Ilona Ludvíková

Večerní škola koučinku je míněna jako prostor k vybudování pevných základů v oboru, který je stále nedoceněn a bohužel často nepochopen, nebo dokonce díky nesprávnému využití (možná spíše zneužití) až zatracován.

Pokud hledáte nápad na dárek, napište mi a vytvořím Vám Dárkový poukaz na míru, který můžete dostat v .pdf podobě, nebo vytištěný (je třeba počítat se zdržením na poště). Můžete svým blízkým zaplatit účast na libovolném počtu modulů, nebo celý kurz.

Příklad poukazu:

VSKLETAK0720

Leták programu ke stažení zde.

Pokud  jste si nevybrali, nebo máte zájem o Večerní školu koučinku pro uzavřenou skupinu (například v rámci jedné organizace), kontaktujte mne prosím přímo mailem nebo telefonicky.

Aktuality naleznete také na Fb ZDE